poznaj SFPK

PRZEDSIĘBIORCZY DEBIUT

W dniu 25.04.2017 r. w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Gostyniu odbyło się spotkanie z osobami, które otrzymają dotację z Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyniu na rozpoczęcie prowadzenia działalności gospodarczej.

Do 19 przyszłych przedsiębiorców trafi wsparcie w wysokości 220.000,00 zł. Przekrój rodzajów zakładanych działalności był bardzo szeroki - rozpoczynając od studia tańca i jogi, przez usługi kosmetyczne i fryzjerskie, rękodzieło, kończąc na szeroko rozumianych usługach ogólnobudowlanych.

Ponadto, osoby te miały możliwość zapoznania się z ofertą skierowaną do nich, jako przedsiębiorców sektora MŚP, którą zaprezentowali przedstawiciele lokalnych instytucji - między innymi Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyniu, Urzędu Skarbowego w Gostyniu, Biura Terenowego ZUS w Gostyniu, Stowarzyszenia Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego oraz Samorządowego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. Przedstawicielka Funduszu, Pani Ewa Bartosz-Kaźmierska, zaprezentowała możliwości zabezpieczania transakcji dla sektora MŚP oraz zaprezentowała korzyści, jakie niesie ze sobą odnawialna linia poręczeń wadialnych.

Życzymy samych sukcesów na drodze przedsiębiorczości!