Aktualności

15.11.2010 Umożliwienie składania wniosków on-line

SFPK Sp. z o.o. uruchomił system umożliwiający składanie wniosków on-line.

więcej »
09-10.11.2010 Spotkanie informacyjne dotyczące inicjatywy JEREMIE

W dniach 9-10.11.2010 roku w hotelu Villa Natura w Dolsku odbyło się spotkanie informacyjne dotyczące inicjatywy JEREMIE w województwie wielkopolskim, którego uczestnikami byli doradcy i analitycy Banku PKO BP S.A.

więcej »
26-27.10.2010 Spotkanie inauguracyjne inicjatywy JEREMIE

W związku z wdrożeniem projektu JEREMIE, Samorządowym Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o., Poznański Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. oraz Fundacja Rozwoju Przedsiębiorczości Województwa Wielkopolskiego S.A. zorganizowały dwudniowe spotkanie inauguracyjne inicjatywy JEREMIE w województwie wielkopolskim w Hotelu Villa Natura w Dolsku.

więcej »
09.09.2010 Podpisanie Umowy Operacyjnej - Reporęczenie

Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. podpisał Umowę Operacyjną – Reporęczenie nr 1.1/2010/.FPJWW/2/010 z Bankiem Gospodarstwa Krajowego jako Menadżerem. Całkowita wysokość środków przyznana Funduszowi w formie limitu wynosi 30.000.000 zł.

więcej »
30.07.2010 Zgromadzenie Wspólników

Podczas Zgromadzenia Wspólników został zwiększony kapitał zakładowy spółki o kwotę 120.000 zł. Dodatkowe udziały zostały objęte przez dotychczasowych udziałowców (Miasto Leszno, Gmina Pępowo, Gmina Krobia).

więcej »
24.06.2010 Podpisanie porozumienia o współpracy z PARP

Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. podpisał porozumienie o współpracy z Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości. Treść porozumienia obejmuje „Standard funduszu i usługi finansowej polegającej na udzielaniu poręczenia”.

więcej »
23.06.2010 Zatwierdzenie konkursowego wniosku

Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o otrzymał informację od Banku Gospodarstwa Krajowego, iż złożony przez Fundusz wniosek o dopuszczenie do udziału w Konkursie nr 1.1/2010/FPJWW – Wybór Pośredników Finansowych w ramach wsparcia Funduszu Powierniczego JEREMIE Województwa Wielkopolskiego – Produkt Finansowy „Reporęczenie dla Funduszu Poręczeniowego”, po przeprowadzeniu procedury konkursowej został wybrany do dofinansowania. Kwota przyznanego wsparcia est równa kwocie wnioskowanej i wynosi 30.000.000 PLN.

28.04.2010 Złożenie wniosku konkursowego

Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. złożył wniosek w ramach Inicjatywy JEREMIE o przyznanie limitu re-poręczeń. Wniosek zakłada przyznanie Funduszowi limitu w wysokości 30 mln zł. Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz Budżetu Państwa w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. 

26.04.2010 Nadanie ratingu kredytowego

Agencja Ratingowa EuroRating nadała Samorządowemu Funduszowi Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. rating kredytowy na poziomie A-, który oznacza niskie prawdopodobieństwo wystąpienia niewypłacalności, wysoką wiarygodność finansową i zdolność do obsługi zobowiązań, przeciętną od­porność na wpływ niekorzystnych warunków gospodarczych utrzymujących się przez dłuższy czas. Perspektywa ratingu została określona jako pozytywna.  

25.03.2010 Zgromadzenie Wspólników

Podczas Zgromadzenia Wspólników został zwiększony kapitał zakładowy spółki o kwotę 425.000 zł. Dodatkowe udziały zostały objęte przez dotychczasowych udziałowców (Miasto i Gmina Krotoszyn, Gmina Gostyń, Powiat Gostyński, Gmina Kościan, Gmina Miejska Górka, Gmina Rozdrażew, Gmina Śmigiel, Gmina Czempiń, Gmina Zduny).

więcej »
16.03.2010 Spotkanie z przedsiębiorcami w Ostrowie Wlkp.

W Ostrowie Wielkopolskim w Eurocentrum Innowacji i Przedsiębiorczości odbyło się spotkanie
z przedsiębiorcami.

więcej »
23.02.2010 Śniadanie z przedsiębiorcami w Krobi

W Krobi odbyło się „śniadanie z przedsiębiorcami” współorganizowane z PKO BP S.A. O/Gostyń. Podczas spotkania została przedstawiona oferta Banku oraz Funduszu dla mikro, małych i średnich przedsiębiorców. Uczestnicy spotkania otrzymali niezbędne materiały informacyjne oraz mieli możliwość wzajemnej wymiany informacji.

więcej »
Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]