IV SPOTKANIE Z OSOBAMI ROZPOCZYNAJĄCYMI DZIAŁALNOŚĆ GOSPODARCZĄ

W dniu 23 lipca 2014 roku w sali posiedzeń Starostwa Powiatowego w Gostyniu odbyło się IV uroczyste podpisanie umów o dotacje na rozpoczęcie działalności gospodarczej udzielanych z ramienia Powiatowego Urzędu Pracy w Gostyniu.

Podczas spotkania właściciele nowo powstałych firm mieli okazję zapoznać się z ofertami oraz formami pomocy skierowanymi dla nowo powstałych przedsiębiorstw sektora MMŚP jakie oferują Powiatowy Urząd Pracy
w Gostyniu, Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Gostyniu, Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości Powiatu Gostyńskiego oraz Urząd Skarbowy w Gostyniu.

Zebranych gości uroczyście powitali oraz pogratulowali pierwszego sukcesu jakim jest podjęcie działalności gospodarczej p. Robert Marcinkowski - Starosta Gostyński oraz p. Justyna Krzyżostaniak - Dyrektor PUP w Gostyniu.

Następnie celem zaprezentowania własnej oferty oraz nawiązania pierwszych kontaktów biznesowych, głos oddano uczestnikom spotkania, czyli przedstawicielom nowo powstałych firm, którym przyznane zostały jednorazowe środki na rozpoczęcie działalności gospodarczej.

Po ich wypowiedziach o formach wsparcia oraz ofercie skierowanej do przedsiębiorców sektora MMŚP opowiedzieli przedstawiciele instytucji:

- Dyrektor PUP w Gostyniu, p. Justyna Krzyżostaniak, która przedstawiła informacje nt. oferty PUP dla pracodawców – m.in. refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy, pracach interwencyjnych, szkoleń dla pracowników.

- Przedstawiciel SWPPG, p. Kornelia Michalak, która zaprezentowała informacje nt. oferty Stowarzyszenia w zakresie szkoleń i doradztwa.

- Przedstawiciel SFPK Sp. z o.o. w Gostyniu, p. Szymon Danielczak, który przedstawił ofertę poręczeń kredytów, pożyczek oraz transakcji leasingowych.

- Z-ca Naczelnika Urzędu Skarbowego w Gostyniu p. Małgorzata Curyk, która w swoim wystąpieniu przybliżyła kwestie związane z podatkami w przedsiębiorstwie oraz szerokim wachlarzem obowiązków i ulg jakie spoczywają
na właścicielach przedsiębiorstw.

Ostatnim, kulminacyjnym punktem spotkania było wręczenie przez Starostę Gostyńskiego, p. Roberta Marcinkowskiego oraz Dyrektor PUP w Gostyniu, p. Justynę Krzyżostaniak umów o udzielenie dotacji na rozpoczęcie działalności gospodarczej 23 osobom (w tym dla 6 kobiet i 17 mężczyzn), które dzięki temu utraciły status osoby bezrobotnej na rzecz stania się pracodawcą.

Organizatorami spotkania byli Starostwo Powiatowe w Gostyniu oraz Powiatowy Urząd Pracy w Gostyniu.

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]