SPOTKANIE FUNDUSZY PORĘCZENIOWYCH

W dniach 27.11-28.11.2012 roku w Karpaczu, odbyło się spotkanie Funduszy Poręczeniowych w celu budowy jednego, wspólnego produktu w ramach inicjatywy JEREMIE.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Samorządowego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Gostyniu oraz przedstawiciele następujących Funduszy Poręczeniowych:

- Poznańskiego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Poznaniu,

- Funduszu Rozwoju i Promocji Województwa Wielkopolskiego S.A. w Poznaniu,

- Zachodniopomorskiego Regionalnego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Szczecinie,

- Dolnośląskiego Funduszu Gospodarczego Sp. z o.o. we Wrocławiu,

- Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Jeleniej Górze.

Celem spotkania było opracowanie podstawowych wspólnych parametrów produktu w ramach inicjatywy JEREMIE,  w tym kwestie ujednolicenia procedury i dokumentów w ramach wspólnej platformy dla wszystkich Funduszy.  W trakcie spotkania każdy z Funduszy miał możliwość przedstawienia swoich propozycji dotyczących parametrów produktu; wskazując te dotychczasowe parametry poręczeń JEREMIE funkcjonujące w danym Funduszu, jednocześnie ograniczenia, jakie wynikają z regulacji wewnętrznych.

Podczas spotkania przedstawiciele Funduszy mieli również możliwość przedstawienia programu on-line do składania wniosków; wskazywano na zalety danego programu, jednocześnie zaprezentowano, jakie dokumenty automatycznie generują się w ramach danego systemu.

Zwieńczeniem spotkania było podsumowanie wspólnych propozycji i osiągnięcie kompromisu w odniesieniu do wprowadzenia wspólnego produktu JEREMIE i parametrów z nim związanych.

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]