ŚWIATOWY TYDZIEŃ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI

Światowy Tydzień Przedsiębiorczości to ponadnarodowe wydarzenie promujące podejmowanie postaw przedsiębiorczych oraz świadomy rozwój w ponad 160 krajach na całym świecie.

Koordynatorem przygotowania na poziomie ogólnopolskim jest Fundacja Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Dzięki zaproszeniu ze strony dyrekcji Zespołu Szkól Ekonomicznych w Lesznie, Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Gostyniu miał możliwość aktywnego udziału w tym światowym wydarzeniu.  

W dniu 14 listopada 2017 roku, w auli Zespołu Szkół Ekonomicznych w Lesznie, Pani Jagoda Wielebińska  przeprowadziła spotkanie z uczniami dotyczące roli poręczenia w drodze do sukcesu w biznesie.  

Podczas spotkania wyjaśniono podstawowe pojęcia oraz zagadnienia związane z poręczeniem oraz funduszem poręczeniowym.  Zaprezentowano również podstawowe zasady pomagające w osiągnięciu sukcesu w biznesie, wyjaśniono mechanizm działania poręczenia jako zabezpieczenia odnosząc się do innych zabezpieczeń. Niniejsze spotkanie miało na celu ukazać uczniom jak bardzo ważnym aspektem w życiu jest aktywność na wielu płaszczyznach życia w kontekście rozwoju osobistego oraz prowadzonej działalności gospodarczej. Mamy nadzieję, że dzięki temu spotkaniu dołożyliśmy cegiełkę do promowania postaw przedsiębiorczych młodzieży.

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]