konkurs na najlepszy biznes plan

Samorządowy Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. w Gostyniu został zaproszony przez Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie do uczestnictwa w zacięciach merytoryczno-warsztatowych organizowanych w ramach Konkursu na Najlepszy Biznes Plan „Biznes z Przyszłością”.

Konkurs skierowany jest to uczniów szkół ponadgimnazjalnych z terenu Powiatu Kościańskiego.

Celem konkursu jest:

  • promowanie przedsiębiorczości wśród młodzieży poprzez pracę nad ideą nowego przedsięwzięcia gospodarczego, oraz przygotowaniem Biznes Planu dla tego przedsięwzięcia,
  • popularyzacja wiedzy na temat przedsiębiorczości, efektywnego prowadzenia oraz rozwijania własnej działalności,
  • kreowanie oraz upowszechnianie postaw przedsiębiorczych,
  • promocja alternatywnych źródeł finansowania działalności gospodarczej w kontekście zabezpieczeń kredytów poprzez poręczenia kredytowe.

Pierwsze zajęcia merytoryczno-warsztatowe odbyły się w dniu 19.09.2013r. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Franciszka Ratajczaka w Kościanie. Wszystkich zgromadzonych uczestników zajęć powitała p. Monika Pawłowska Dyrektor Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie oraz pokrótce przedstawiła cele oraz harmonogram konkursu; następnie głos zabrała p. Małgorzata Durek Dyrektor ZSP im. F. Ratajczaka. W trakcie trwania spotkania, przedstawicielki Samorządowego Funduszu Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o. – p. Aneta Karkosz Prezes Zarządu oraz p. Dobromiła Stodolna zaprezentowały Poręczenia SFPK Sp. z o.o. udzielane w ramach inicjatywy JEREMIE – sposób na rozwój wielkopolskich przedsiębiorstw. Następnie p. Marzena Strugała przedstawicielka Ośrodka Wspierania Przedsiębiorczości w Kościanie omówiła tematykę związaną z biznes planem.

 

Do prawidłowego funkcjonowania portalu używane są pliki cookies. Korzystając z portalu wyrażasz zgodę na używanie plików cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej o Polityce Prywatności [X]